זהירות ! פלאפון בחינם

הסיפור התחיל בטלפון של נציגת פלאפון להורים שלי ,

זוג פנסיונרים,  אנשים טובים ודי תמימים. מהצד השני הייתה נציגה של פלאפון שאמרה לאבי: "בגלל שאתם לקוחות ותיקים נכנסתם לתוכנית שימור לקוחות (מומלץ לכל חברה ללמוד מהם כיצד משמרים לקוחות )

נשלח אליכם נציג ותקבלו טלפון במתנה" - מי לא אוהב מתנות ?

 לכן הורי הסכימו להיפגש עם נציג של חברת פלאפון.

נוכל מכירות של חברת פלאפון הגיע לביתם.

 הורי הראו לו את חשבונות הפלאפון שלהם ואמרו לו שהם כרגע משלמים סכום נמוך וכמעט אינם משתמשים בפלאפון.

נוכל המכירות הממולח ראה בעיניי הזאב שלו שתי כבשים תמימות ומייד ניגש למלאכה תוך שימוש במיטב השיטות אותן למד בקורסים השונים למכירת פלאפונים לכבשים תמימות.

 אין מה להגיד את עבודתו הוא ביצע-  בסוף הערב , הורי , שממעטים לדבר בפלאפון יצאו עם שני פלאפונים נוספים בנוסף לשני הפלאפונים שכבר היו ברשותם.  סה"כ ארבעה מכשירים עם תוכנית שאת תוכנה לא הבינו ועם חשבון חודשי של כמעט פי 3 ממה ששילמו עד כה והתחייבות של 36 חודשים.

 כשהתעוררו הוריי מהבליץ השיווקי שעברו ע"י נוכל המכירות המוכשר של חברת פלאפון (שצויד במיטב השיטות הפסיכולוגיות למכירה) הם הבינו שעבדו עליהם.

למחרת היום ניסו הורי לברר בדיוק לאיזו עסקה הם נכנסו, וגייסו לעזרתם את אחותי הצעירה שמבינה קצת יותר בתחום (צריך לפחות תואר ראשון כדי להבין את כל המספרים והתנאים שנזרקים באוויר ע"י נוכלי המכירות) והיא קצת פחות תמימה. לאחר מספר שיחות טלפון לנציגי החברה היא עדיין לא הצליחה לקבל את הפרטים המדויקים על החבילה, כל נציג נתן לה פרטים אחרים- היא בסה"כ רצתה לדעת כמה ההורים שלנו ישלמו בסוף החודש. ארבעה נציגים - ארבעה סכומים שונים . 

מיואשים ומתוסכלים לאחר שפנינו למוקד מכירה בעירנו וזה הפנה אותנו למוקד המכירות האזורי בעכו בטענה שאינו מטפל בנושאים מסוג זה החלטנו לבטל את העסקה. למזלנו במסגרת החוק להגנת הצרכן ניתן לבטל עסקה מסוג זה תוך 14 יום מיום החתימה ללא קנס.

 למחרת היום לקחתי את הוריי למוקד המכירות ושירות הלקוחות האזורי בעכו ,מרחק של כעשרים דקות נסיעה. הגענו למוקד שרות הלקוחות של פלאפון בעכו בציפייה שכאן יגמר הטרטור (הלא פלאפון מתגאה כמה הלקוחות חשובים לה). היה לנו ברור שהייתה כאן עסקה לא כל כך ברורה (לפחות ללקוחות התמימים) ובנוסף ידענו על זכויותינו לביטול העסקה על פי החוק.

 טוב,  אז כאן הבנתי כמה טעיתי. הפקידה בדלפק הקשיבה לסיפור ,הבינה את הבעיה וראתה את העסקה הקלוקלת .

לאחר שעשתה את הברורים והטלפונים המתבקשים לפי הנהלים וראתה שאין בכוחה לעזור לנו (למרות שניסתה) אמרה לנו:  "חיזרו לביתכם ואנו נשלח אליכם נוכל מכירות נוסף לברר מה הבעיה והוא יראה מה אפשר לעשות(לא מוותרים כל כך מהר על לקוחות תמימים בפלאפון) .

אנו ברוב חוצפתנו לא רצינו שנוכל מכירות נוסף מבית גידולה של פלאפון יכנס שוב לביתנו וישתמש במיטב הטקטיקות לבצע בנו מניפולציות שיווקיות או כל מניפולציה אחרת תבענו  לבטל את העסקה הלא הוגנת ומיד!.  

הפקידה הנחמדה הבינה שכאן יש צורך באחראי שיוכל לפתור את הבעיה, וקראה לאחראי שלה. חכינו לו קצת ולאחר שהגיע שוב שאל מה הבעיה ושוב ברר מה אפשר לעשות,  שוב טען שאין אפשרות לבטל בו במקום וחייב להגיע נוכל מכירות אלינו הביתה.

 אנו בחוצפתנו שוב לא הסכמנו.  "אנו לא רוצים אנשים מסוג זה בביתנו " , אמרנו , "אנחנו כאן עכשיו ואיננו מעוניינים בטרטורים נוספים. קח את המכשירים ובטל את העסקה". (כאמור, לפי החוק הם חייבים לבטל סוג כזה של העסקה אם לא עברו 14 יום) האחראי הבין שאינו יכול לשכנע אותנו והחליט לקרוא לאחראי שלו -מנהל שרות הלקוחות, התייבשנו קצת בהמתנה לכבודו וכשזה הגיע נתקלנו שוב באותו תהליך, שוב באותן השאלות ,שוב אותם הטלפונים ושוב אותה התשובה  - "חייב להגיע לביתכם נוכל המכירות שלנו לשמוע ולהחליט מה עושים, ככה הם הנהלים שלנו)" לא מוותרים על שום לקוח במלחמה הזו גם אם זה על חשבונו). שוב סירבנו לקבל נוכל מכירות נוסף לביתנו. ביקשנו לגמור את מסע הטרטורים באותו המעמד. כשביקשנו לדבר עם מישהו שכן יכול לתת לנו פתרון מיידי מבלי להמשיך את מסע הטרטורים הזה סרב מנהל שרות הלקוחות להעביר אותנו לאחראי שלו,(כנראה קיבל הוראה לא להעביר אליו נודניקים שיטרידו את מנוחתו). 

לאחר תשובה זו סירב מנהל שרות הלקוחות לתת לנו טיפול נוסף,

ואמר "אתה יכול לשבת פה כמה שאתה רוצה אני אעביר את הפקידה לעבוד בעמדה אחרת" (אחלה תשובה - דוגמה למופת למנהל שרות לקוחות).

 אני בדרך כלל אדם רגוע אך באותו הרגע הרגשתי איך גל חום עובר בגופי. בקול מרוגז קמעה הבטחתי לו שאת הסיפור הזה אפרסם במקומון של כרמיאל "כרמיאל ברשת" ואם אתם קוראים שורות אלו אז סימן שאני אדם המקיים את הבטחותיו. 

בעת כתיבת שורות אלו עדיין לא הסתיים הסיפור ,אבל הסוף כבר לא משנה- הסיפור החשוב באמת הוא התהליך שחברת פלאפון מעבירה את לקוחותיה כשהיא צריכה לתת להם שרות. המסר שקיבלנו הוא שאנו נראים בעיניהם כצאן לטבח ללא רגישות . הלך פראייר אחד -יבוא עוד אחד . כל האהבה והחום שמנסים למכור לנו בפרסומות המושקעות בערוצי התקשורת- הכול שקר וכזב הדבר היחיד שמעניין אותם זה איך להיכנס לכיס שלנו וכמה שיותר עמוק.

אז פעם הבאה שמציעים לכם או למישהו שאכפת לכם ממנו פלאפון בחינם תזכרו סיפור זה.

ואם אתם חושבים שעוד אנשים צריכים לקרוא שורות אילו אז קיצור דרך והם כאן.